<
shape

Klima bakımı neden önemli

 

Klimadan koku gelmesini nedeni nedir?

Klimalar ortamlarda kalarak tozlanacaktır. Bunların kişilerin sağlığına olduğu kadar makinelerin ömürlerine de yakından bir ilgisi vardır. Bu nedenle makinelere yıllık bir bakım yapılması gerekir. Bazı alanlarda ise makine montajı ile makinenin iç ürünleri içinde belirli ayrımlar vardır. Bunlar içinde ise pis bir su birikintisinin olması ile giderlere bağlanarak burada klimadan kokuların gelmesi durumu söz konusu olacaktır. Klimadan kokunun gelmesi ile mutlaka klima içinde bu tarz bir su birikintisinin olup olmadığı konusunda sizin bilgilenmeniz gereklidir. Makinede bulunan tüm ürünler için giderici olan çözümler sağlamak ve sorunların giderilmemesi halinde de servisi çağırarak kötü kokunun tam olarak nedenini bulmak gerekir.

Klimadan ses geliyor ne yapmalıyım?

Klima kullanıcılarının en çok şikâyet ettikleri durumlardan birisi olan bu konu hakkında bilinmesi gereken ayrıntılar vardır. Özellikle makinenizi genel olarak yıllık bakıma sokup sokmadığınız önemli bir ayrıntı konusu olacaktır. Makineden gelen bir takım seslerin olması ise motor seslerinin tam olarak yüksek bir performans ile yakılmasını sağlamak ise son derece yetkinlik personelinin gelmesini sağlayacaktır. Sesin belirli seviyede çalışmasın üzerinde bir ses var ise bu konuda sizin yetkili bir servis ile görüşme sağlamanız da gereklidir. Sesin çok rahatsız edici olmasının yanında ise yetkili servisinde yapacağı bir şeyin olmaması durumu rahatsızlık verici bir konu oluşturur. Bu nedenle de dikkat etmek gereklidir.

Klima dış ünitesinden su damlatması normal mi?

Klimalar yaz aylarında en fazla çalıştırılışlara gerçek bir seviyeye gelmektedir. Bu nedenle her zaman aktif olmayan klimaların mevsim özelliklerine göre çalışıyor olması sizin için yeterli bir destek noktası olacaktır. Dış üniteden olan bir su tahliyesinin olmasını sağlamak içinde yetkili bir servisin bakması söz konusu olacaktır. Klimanızı ısıtma modu içinde çalıştırdığınız zaman burada su damlatma durumunun olması normal olacaktır. Klimalar ise yazın soğutma iç üniteden su tahliyesi yaparak gerçek bir çalışma moduna geçmesi ile size yardımcı olacaktır. Su hortumu aracılığı ile hizmet alınması ve bu konuda da aynı şekilde ısıtma modunda olan bir hizmetin alınması için mutlaka incelenmesi ve klima servisinin çağırılması gereklidir.

Klimalarda kapasite hesabı nasıl yapılır?

Klima alırken, dikkat edilmesi gereken noktalar her zaman vardır. Bu konuda ise dikkatli olunmasında zaman alan konulardan birisi ise her zaman klima takılacağı ortamın uygunluk derecesi olacaktır. Klimalarıntakılırken dikkat edilmesi gereken konuları her zaman olacağı için güneş ışığı alma miktarını ortamda bulunan kişilerin sayısını da ölçmek gerekir. Bu anlamda evinize takacağınız klimanın genel ayrıntılara göre olmasında fayda vardır. Alan küçük ise daha küçük kapasiteli olan bir ürün takmanız yeterli olacaktır. Ancak alan büyük ise bu konuda kişilerin hesaplama yaparken ise yapı malzemesi konusunda pencere alanında her türlü ışığı görmesi konusunda da ayrıntıların olması gereklidir. Klimalarını alana göre seçmelisiniz.

Klimalarda inverter ne demektir?

Klimalarda bir takım kavramlar vardır. Bu kavramların önemine göre değişiklikleri de farklılık gösterecektir. Bu nedenle inverter kavramına bakmak yerinde olacakıtr. Elektrik kavramı olarak karşımızda bulunanbu kelimenin alternatif akımlar olarak doğru ve alternatif akım kapsamında 3 faz şeklinde birbirine dönüşebilir noktalarının bulunması gereklidir. Kalkış akımlarının ve olmadığı şebekeye az ve zarar vermesini önlemek açısından enerji tasarrufu kapsamında minimum ve maksimum ürünler kapsamında ise araklılarına göre yenilemesi gerekir. Dış ünitelerde bulunan kompresör bulunması ise kompresör olarak devir olarak donanım desteğinin aktarılması ürün olarak yerinde olacakıtr. Yüke göre kapasite değişimi sağlayarak enerji tasarrufu sağlanması söz konusu olacaktır.

Klimanın çalışma prensibi nasıldır?

Klimaların her birinin kapasite ölçülerine göre bir çalışma prensibi vardır. Bunları sağlamak adına ise her türlü hizmeti sağlamak söz konusu olacaktır. Emilip sıkıştırılarak oluşan kompresör aracılığı ile soğutkan bir nokta belirlenir. Sıkıştırma ile birlikte açığa çıkan bire ısı ile fan dış ortama atılma sağlayacaktır. Sıvını genleşme ve valf tarafından dışarı atılma durumu ile basıncın düşürülmesi aynı ana denk gelecektir. Burada ısı çekerek gaz haline dönüşecek ve ısının çektiği ortamın sıcaklığı ise düşüş sağlayacaktır. Soğutkan olan kompresör tarafından ise emilerek her türlü çevrim yapılacak ve ürün tekrarı tam olarak yerinde sağlanacakıtr.

Hava flitlereler ne sıklıkta temizlenmelidir?

Makinede bulunan hava filtrelerinin tam olarak takılı olan kısımlarının temizlenmesi önemlidir. Klimada bulunan tüm noktaların belirlenerek bir uzman tarafından belirlenen yöntem ile temizliğinin yapılması söz konusudur. Ürün içinde mekâna göre değişkenlik yaparak ürünlerin tam olarak örneğin klima ile evde kullanılacak olan filtrelenin en az 15 günde bir temizlik yapılması söz konusudur. Deterjansız olarak ılık su ile temizlenmesini sağlayarak, temizlenen filtrelerin ise gölgede veya ısıtıcı olan cihazlar yardımı ile uzak bir konumda temizlenmesi ve soğutulması gereklidir. Klimalara takılan değişken klima sistemlerinin ise kesin olarak yansıtılması söz konusudur. Ürünlerin genel olarak temizliğinin yapılması ise alanların tam olarak aktif bir şekilde temizliğinin yapılması gereklidir.

R410A soğutkanı nedir?

Klimalarda her noktada ayrı olan kapsamlar vardır. Bazı klimalarda ise bu kapsam değişkenlik gösterecektir. Isıtma ve soğutma olarak tam bir ayrım sağlaması ise sizin için kaynama ve donma noktasında bir takım yeniliklerin olmasını sağlayacaktır. Donma noktasında faz değiştirme konusu ise soğutkandık ürünleri ve detayları olarak yenilik ve değişkenlik sağlar. Bu nedenle özel bir tasarlamaya söz konusu olan noktalarda her türlü soğut kanlıklar vardır. Ürünlerin özel olarak doğa dostu olup olması konusunda şu an tüm kullanılan klima cihazlarında split klima noktaları vardır. Bu alanda ise özel olan tasarımlar herzaman vardır. Soğutmak olan türlerin genel olarak yaşamda etkinlik sağlaması söz konusu oluşturacaktır. Alanda soğutkan olan her türlü durum benimsenecektir.

Klima ortamdaki havayı nasıl soğutur ve/ veya ısıtır? Dış ortamdan taze hava alır mı?

Klimaların iç ortamlarda yasarak havayı soluyan kişilerin tam bir kapasite ile yaşamda her türlü aranjörü kullanması için klimalarda belirli sistemler vardır. Bu sistemlerin ise size tam olarak dönmesinde soğutma ve ısıtma işlemleri tam olarak yapılacaktır. Spilt klimalarda ise her türlü model olarak nem kontrolü tam ve kapsamlı olarak yapılacaktır. Hava fonksiyonu olarak yapılan bu işlemlerin pek çok modelinde nem ve kontrol sisteminin sağlanması söz konusudur. Bu ise taze olan hava fonksiyonun tam olarak size yansımasını sağlayacaktır. Klimaların iç veya dış soğutma lorsak alınan yöntemlerinin her türlü split klimalar anlamında yeterli olan düzeyleri söz konusudur.

Klimanın insan sağlığına zararı var mıdır?

Klimaların sağlıklı olmaları için kullanma talimatlarına mutlaka uyulması gereklidir. Uyulduğu zaman ise canlıların yaşam alanlarına herhangi bir sorun olarak geri dönüşüm olamayacaktır. Sağlık koşullarının söz konusu olması durumunda uygulanan detaylar ise şu konuda önemlidir. Özen gösterilmesi gereken konular ve ayrıntılar vardır. Klima ortamında bulunan ve kapalı hava devresini şartlanana konular olarak karşımıza çıkan karbon sorununun en azından bir saatte bir şekilde havalandırma yaparak ortamın oksijen seviyesini korumanız gereklidir. Bununla birlikte iç ünitelerde bulunan tüm durumlarda üflenen havanın ise direkt olarak canlı olarak üzenine gelmesini sağlamamanız yerinde olacakıtr.

Enerji beslenme hattı montajı nasıl olmalıdır?

Enerji beslenme kablosu kesin olarak prizde takılı olarak kalmamalıdır. Bunun nedeni ise kullanıcıların sorumluluğunu taşıyan ve enerji beslenme hattı olarak montajın verilmesini sağlayacak olan yetkin bir elektrik uzmanı ile olmalıdır. Bu şekeldi tesis edilen ve tesisatta gerçekten önemli bir yer edinen kabloların ek olarak kalması söz konusu olacaktır. Klimalar arasında ise klimaya büyük bir önem veren ve enerji hattı tesisi veren elektrik panosu üzerinde hüner türlü klima olanağını ise bir özel V otomatik sigortası ile bulunmamalıdır. Burada V otomatik olarak sigorta kapasitesini klimanın içinde bulunan distribütörü ies firmanı kendi kataloğunda bulmak mümkün olacaktır.

Hangi klimalarda VRF sistem klima olarak adlandırılır?

Kelime içeriği olarak Variable Refrigerant Flow anlamını içeren kelimenin, değişken soğutkan debili olarak Türkçe içeriği vardır. Burada dış üniteye bağlı olan ve bir bakır boru hattı ile tam bir bağlama sağlayan bu ünitelerin çok sayıda tüm bir bağımsızlık sağlaması ise yeterli olacaktır. Ürünlerin ISITMA VEYA SOĞUTMA bölümlerinin olması ise iklim koşullarının tam olarak değişmesine bağlı olarak sizin değişkenliğiniz sonucunda ortaya çıkacaktır. Burada iklim koşullarını sorunsuz olarak sağlayan ve klima konusunda teknolojik bir değişkenlik sağlamak ise son derece detaylı olacaktır. Bu nedenle her türlü ayrıntıyı bulmak söz konusu olacaktır. Ayrıntıları değerlendirmek içinde son derece sorunsuz olan koşulları değerlendirmek söz konusu olacaktır.

Klimalara neden bakım yaptırmalıyız?

Klimalar için bakım önemlidir. Bunu yaptırmanın bir takım nedenleri vardır. Bakım yaptırmanın öneminin başında ise makinelerin koku yapmasını önlemek ve bakımlarını yaptırarak daha az gürültü ile çalışmasını sağlamak olacaktır. Yaptırılmayan bakımların bakmışız klimaların size ve akciğerlerinize büyük bir zararı vardır. Yılda en az iki kez bu bakımın yapılması gereklidir. Aynı zamanda da servislerin bu konuda yetkinliğinin olması gereklidir. Bakımlarında başarısız olan veya klimalar ile canlıların tam bir yangı kapmasını sağlayan temiz olmayan klimalar sayesinde birçok canlının zarar görmesi söz konusudur. Özellikle insanların bu alanda daha fazla zarar görmesi söz konusu olacaktır. Servislerin belirli cihazlar ile gelerek yaptıkları bu cihaz kullanımlarına ayrıca dikkat edilmelidir.

Klima montajını kendim yapabilir miyim?

Klimanın montajını yapmak için mutlaka uzman olan kişileri çağırmak gerekir. Bu alanda sizin yapacağınız bir sistem eksikliği ile klimalarınıza zarar verme durumunuz olacaktır. Bu nedenle montajını mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması gereken bu makinelerin size yararı büyük olacaktır. Klima montajı kapsamında ise kesinlikle satın alınması gereken ve klimanın yetkili servisi tarafından yapılmasında fayda vardır. Aksi halde tüketicilerin bu alanda firma garantisi vermesi de ayrıca önemlidir. Bir yerden başka bir yere taşınırken veya odadan odaya olarak kılma değişikliklerinde de mutlaka servis çağırılması gereklidir. Bunun için klima kullanımı se son derece büyük bir önem taşıyan bir konu oluşturur. Her markanın kendi servisini çağırmakta fayda vardır.

Klima elektrik sarfiyatı nasıl hesaplanır?

Klima konusunda yeterli olan çalışmalar için elektrik çalışması ile belirli bir çalışma söz konusudur. Eğer keşif sonucunda tam bir kapasite ile çalışan makinelere ihtiyaç varsa, bu alanda size yardımcı olacak olan ise birim fiyatlar olacaktır. Klima soğutma modunda harcadığı bir erkenci dakika başına 1 KW olarak hırpalanır. Ancak elektrik firmasının hesabında ise bu konuda 0.23 olarak bir hesap sağlanacaktır. Kuruş bazında ise saatlere vurulduğu zaman ise bu alanda birim fiyatı için 17 kuruşluk olan bir hesaplama söz konusu olacaktır. Süre boyunca farklı ibra hesaplama yapmak mümkündür. İnverter klima sarfiyatı içinde mutlaka bu oranda değişiklik olacaktır. Ancak aynı olan formül ile hesaplanan bu klima özelliklerinin tam ve kapasite olarak yüksek olması ise formül ile hesaplanmasını sağlayacaktır.

İç ve dış ünite konumu neden önemlidir?

Ünitelerin tam olarak çalışmasında klimanın harcadığı enerjinin büyük bir önemi vardır. İç ve dış ünitenin konumunu ise yetkili servis ayarlayacaktır. Bunun için her zaman yetkili servisin yapacağı keşiklerinoluşmasını ise servise gelen kişinin bu keşfi tamamlaması ile ortaya çıkacaktır. Keşif sonucunun tam olarak belirlenmesi ile birlikte dış mahalle yapılacak olan çalışmanın bütünlük sağlaması ise son derece konumlar için büyük bir önem taşır. Dışlarda bulunan mahallerin tam bir kapsama alanına ihtiyaç vartadır. Hava sirkülasyonunun tam ve sağlıklı bir şekilde yapılmasında bunların büyük bir önemi vardır. Dış konumlarda ve iç ünitelerde her türlü alan belirlemesi tam olarak tarafımızdan yapılacaktır. Yetkin bir servis ağının yapılmasında ise tam bir dış konumlanma olması söz konusudur.

Klima alırken nelere dikkat edilmelidir?

Alınan cihazların kesin olarak yatırım faaliyetlerine dikkat etmek gerekir. Bunun içinde yatırımların ve maliyetlerin tam olarak kapsama alınması gereklidir. İşletme maliyeti ile göz önünde bulunan ve bu alanda başka bir değer olarak klima sınıfınındı önemi vardır. Enerji sınıfı ile ilgili olarak enerji tüketimini sorgulamak için rakiplerin kıyaslanmasının yapılması gereklidir. Burada ikinci önemli ayrıntı ise markanın geniş bir piyasa oluşturması gereklidir. Klima almadan önce mutlaka ortamın kapasitesi de önemlidir. Büyük bir mekâna alınacak olan kapasite ise büyük olmalıdır. Küçük olanlar içinde daha küçük bir kapasite ile enerji tasarrufunun tam olarak sağlanması söz konusu olacaktır. Keşif için aynı zamanda modelin piyasaya uygun olması da gereklidir.

Split klima temizliği?

İngilizceden gelen bu kelimenin anlamı ise ayrık ve bölünmüş olan klima olarak adlandırılır. Bir dış veya birçok iş çok iç ünite ile soğutma yapan bir cihazlıma yapılması söz konusudur. Bölünmüş olan bu klimaların temizliği konusunda da sorunlar vardır. Ancak split klima denildiği zaman ise cihaz içinde soğutma yapan bir cihazlıma yapılması gereklidir. Cihazlarda bulunan tüm özellikler ile gerçek bir İngilizce kelimesi olarak ayrık olan durumların bulunması ise temizliği konusunda sorunlar yaratır. Bunun temizliğini ise tam olarak yapmak adına ünitenin tam olmasını ve ölçülmesini sağlamak söz konusudur. Klima temizliği için gerekli olan tüm cihazları ise makineler aracılığı ile servisler sizin yerinize yapacaktır.

İdeal klima sıcaklığı kaç derece olmalıdır?

Oturulan mekânlarda sıcaklıkların kişiye göre ayarlanması durumu söz konusudur. Beklenen tüm ortamlarda alan olarak genişleme konusunda yeterli düzeyde bir klima olanağının bulunmasında ise her zaman 24 ile 26 derece sıcaklıkların yazın olması ile kışın ise 20 ile 22 derecede olan bir çalışma prensibini kullanması gereklidir. Ortamın daha rahat ve kapsamlı olmasında yeterli bir klima örneğinin olmasının her zaman etkisi bulunacaktır. Ancak yeterli olunan alan bazında ise gerçek bir uygulama yaparak bakımlarının her zaman yerinde yapılması gereklidir. Ürünlerin kullanımını tam olarak kapsayan bu noktanın ise belirlenen bazda her zaman ayarının yapılması söz konusu olacaktır. Konforlu bir iklimlendirme ortamının ve koşullarının sağlanması için bunlara ihtiyaç her zaman vardır.

Klima bakımı ne sıklıkta ve nasıl yapılmalıdır?

Klima bakımı yılda birkaç kez yapılması gereklidir. Düzenli bir şekilde yapılan klima temizliği ile bakımını yapmak son derece önemlidir. İki kez düzenli olarak yapılan bu bakımın ise tam bir kapsam ile makinelerin kendi ürünleri ve firma elemanları tarafından yapılması gereklidir. Bakımın işlemini uzman ekipler olarak yapmak ise hava fitreleri tarafından çok daha rahat bir şekilde yapılacaktır. Toz ve kirden temizlemeli olarak filtrelerin temizlenmesi önemlidir. Burada toz ve kirden uzak durması gereken filtrelerin düzenli olması ve son derece değişik olarak ortaya konması temizliği açısından son derece önemlidir. Düzenli olarak yapılan bu çalışmaların ise yetkili kişiler tarafından bakımının sağlanmasına büyük bir önem vermek gerekir.

Klima kullanılırken nelere dikkat edilmelidir?

Klima kullanımını gerektiren ve bu alanda gerçekten yüksek bir performans sağlanması için yeterli bir düzey sergilenmelidir. Aynı zamanda yüksek bir enerji performansının uygulanmasında yüksek bir ideal sıcaklık uygulanması gereklidir. Klimalar doğru bir şekilde en ideal olan yerlere monte edilerek alanı ne derece soğuttuğu veya ısıttığı düşünülmelidir. Sıcaklık derecelerinin yoğun ve yüksek olması da tasarrufu ise tam ve verimli bir şekilde yollamak ve arttırmak anlamına gelecektir. En ideal olan yerlere monte ettirmek ise verimli bir şekilde ürünlerin kullanılmasını sağlayacaktır. Temizliğini düzenli olarak yapmakta klimaları kullanma konusunda yüksek bir etki yaratacaktır. Bu nedenle dikkatli olunması yerinde olacaktır. Klima kullanımı yaygınlaştırmak ise tamamen sizin elinizde olacaktır.

 

Klima Bakımı 0539 295 63 87

Hızlı Servis Çağır: 0539 295 63 87